Історія та сьогодення молодіжного радіоклубу "Сателліт Юніор 2005" UT2HZT

QSL карточкаАматорський молодіжний радіоклуб "Сателліт Юніор 2005" був створений в березні 2005 року на базі існуючого на той час радіоклуб "Сателліт" в м. Полтава - UT2HZT. До занять залучаються школярі з полтавських загальноосвітніх шкіл та технікумів (коледжів).

З 2005 року почали працювати дві дитячі секції:
- секція КХ та УКХ радіозвязку;
- секція спортивної радіопеленгації.

З них розпочалася історія UT2HZT

В період з 2005 року по 2010 рік в секціях навчалось більше 30 операторів/спортсменів. Наразі до роботи в клубі залучені 12 юнаків та дівчат, які пройшли відбір та зарекомендували себе з позитивного боку.
За цей період члени молодіжного клубу взяли участь в двох всеукраїнських змаганнях по РЛТ (радіоаматорському триборству).

В 2005 році в Полтаві були проведено двоє відкритих обласних змагань з спортивної радіо пеленгації (надалі СРП) для дітей та юнацтва (весняний та осінній тури "Полтавський пеленг"). В змаганнях взяли участь дитячі та молодіжні команди з трьох областей України та спортсмени з Нідерландів.
У 2006 році в Полтаві був проведений молодіжний чемпіонат України з СРП.

Також в 2007 році на базі спортивного клубу Полтавського військового училища зв’язку проведені змагання зі спортивного радіоорієнтування. В усіх цих змаганнях взяли участь спортсмени радіоклубу "Сателліт Юніор 2005".

В 2009 році члени радіоклубу " Сателліт Юніор 2005" прийняли участь в експедиції EO300H, яка була присвячена 300-річчю Полтавської битви. Працювала молодь на рівні з дорослими операторами і в роботі в ефірі та при установці експедиційних антен. Було проведено близько 6000 радіозвязків з кореспондентами з 93 країн світу. Всі учасники молодіжної секції отримали памятні дипломи "Полтавська битва".

В 2010 році радіоклуб " Сателліт Юніор 2005" взяв участь в активації URFF - 062 Диканський національний заповідник.

У 2011 році радіоклуб "Сателліт Юніор 2005" взяв участь в активації URFF - 102 Полтавський дендропарк.
Кращі оператори також брали участь в щорічних всеукраїнських змаганнях "Польовий день". В полі молоді оператори використовували позивний UT2HZT/p тоді як дорослі працювали спеціальним скороченим позивним.

З 2010 року, після придбання відповідної радіовимірювальної апаратури (зокрема для налаштування антен), почала працювати дитяча секція радіоконструювання. В подальшому здійснювалась наполеглива робота по розширенню складу колективу, підняття рівня знань з основ радіотехніки, радіозв’язку, географії, інформатики та англійської мови.

Значна увага приділяється залученню учнів до участі в змаганнях та активного проведення радіозв'язків. Так членами молодіжного клубу в ефірі проведено більше 7,5 тис. QSO. З них з такими, як США, Куба та багатьма державами інших континентів. Всього, за підсумками проведених QSO та участі у змаганнях отримано більше 30 дипломів, грамот та 2 призи. Зокрема, за участь у програмі URFF та змаганнях CQ WW SSB DX Contest, отримали відповідні дипломи. За активну участь у змаганнях URDXCC в 2015 році юнацький клуб нагороджений грошовим призом.

Також необхідно відзначити, що за останні 2,5 роки за підсумками навчання, найбільш підготовленим учням видано 3 особистих позивних та практично всі учні отримали позивні радіоаматора-спостерігача. Цьому передувала плідна теоретична та практична робота по засвоєнню вимог Регламенту аматорського радіозв’язку України та отримання досвіду в проведенні радіозв'язків.
Приділена необхідна увага військово-патріотичному вихованню учнівської молоді. В серпні 2015 року взяли участь у забезпеченні та проведенні фінального етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура-2015”).

Членами клубу поповнена експозиція «раритетних» приймальних, передавальних, вимірювальних засобів, що знаходиться в радіоклубі та які були виготовлені в минулому столітті. Крім збору цих зразків учні клубу під наглядом керівника здійснюють їх ремонт та реставрацію.

В 2014 році наш вихованець вступив на навчання до Київського Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (колишнє військове училище зв’язку) і у вільний від навчання час створює, на його базі, колективну радіостанцію вказаного ВВУЗу.

Користуючись нагодою, хочу закликати всіх керівників юнацьких секторів (колективних радіостанцій)  активізувати роботу по наповненню навчальних груп і відновлювати їх повноцінну роботу, а резервів для цього, не дивлячись на цей не легкий час - достатньо.

З повагою, UT0HB
Бережнюк Вячеслав Володимирович.
т. 0503051139