Новини

Всеукраїнські змагання зі спортивної радіопеленгації

З 06 по 09 травня 2017 року у м. Львові проходив Чемпіонат України зі спортивної радіопеленгації (Міністерство молоді і спорту, Ліга радіоаматорів України, Товариство сприяння обороні України), а також Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді зі спортивної радіопеленгації (Український державний центр позашкільної освіти). Від Полтавської області (вперше з 2005 р) у заході приймала участь збірна команда з 4-х учасників: Остроушко Андріан та Кізілов Дмитро, вихованці гуртка "Юні оператори аматорської служби радіозв'язку" Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник команди: Денисюк Дмитро Валерійович) та Бохман Євген та Крилатов Сергій, вихованці гуртка "Юні оператори аматорської служби радіозв'язку" Миргородської міської станції юних техніків (керівник команди: Кошельніков Павло Васильович).

Програмою змагань передбачалось:
7 травня – класика діти - пошук передавачiв у дiапазонi 3,5-3,6 МГц;
8 травня –класика діти - пошук передавачiв у дiапазонi 144-146 МГц. 
Довжина дистанцiї для молодшої вікової групи становила 3 - 4 км, а кiлькiсть передавачiв – 3. Контрольний час забiгу – 120 хв.

  Змагання проходили у соснових і мішаних лісах селища міського типу Брюховичі в Шевченківському районі міста Львова. Вихованці мали змогу потренуватися у "дорослих змаганнях", спостерігаючи як ведуть пошук "лисиць" (передавачів) чемпіони світу, спортсмени молодшого, середнього та старшого шкільного віку, які мають багаторічний досвід у подібних змаганнях. На результат спортсмена основним впливом є швидкість: швидкість мислення (прийняття рішення в якому напрямку бігти) і швидкість бігу на дистанції. Діти визначили для себе деякі суттєві моменти підготовки до даного типу спортивних змагань: швидко орієнтуватись на місцевості як візуально так і за допомогою карти та компасу, вміти визначати напрямок (трасу) на карті користуючись пеленгом (напрямок на сигнал передавача, що фіксується спеціальним приймачем радіопеленгатором). А також необхідність не тільки знайти потрібну кількість передавачів, а ще й за короткий час добігти до фінішу, кожного разу відмічаючись електронним датчиком у контрольних точках. В цьому році Полтавська команда посіла, нажаль, 17 місце (Бохман Євген) серед 22 учасників у групі Ч14 (хлопці віком до 14 років), та все-таки важливий досвід участі у подібних змаганнях спонукає юних спортсменів до наполегливих тренувань і крокування до перемог, а старших наставників – до розвитку даного виду спорту на Полтавщині.