П'ять міфів про радіоаматорів

Отже, в один прекрасний день ви виявляєте на даху сусіднього (або вашого) будинку або земельної ділянки незрозумілі антенно-щоглові споруди. Причому, конструкції цих антен вам не доводилося бачити раніше ніде. Інакше кажучи, вони не схожі на стандартні "тарілки" супутникового телебачення та вишки систем стільникового зв'язку. З великою часткою ймовірності можна сказати, що тут почав активну роботу радіоаматор.

Детальніше...

Про що говорять радіоаматори?

Як тільки хтось дізнається, що я радіоаматор і займаюсь радіозв'язком на коротких хвилях, зазвичай відразу ставить запитання: "А про що короткохвильовики розмовляють між собою?". Почувши у відповідь, що розмова в більшості випадків не виходить за рамки радіоаматорської тематики, вони дивуються: "І тільки-но?" Так ось пояснюю, що ця тема якраз і представляє найбільший інтерес для переважної більшості справжніх радіоаматорів. І тут немає нічого дивного: по-справжньому захоплена людина відчуває найбільше задоволення від бесіди про предмет свого захоплення. Про що зазвичай розмовляють завзяті рибалки? Про риболовлю! А філателісти? Про марки! Ну, а радіоаматори – про радіо.

Детальніше...

Хто такі радіоаматори?

Наш світ населений любителями – захопленими людьми, які присвячують свій вільний час якійсь улюбленій справі. Кого тільки не зустрінеш серед них. Книголюби, колекціонери, туристи, рибалки, фотолюбителі, умільці, садівники... Часом енергія і майстерність, наполегливість у досягненні поставленої мети захоплених людей змушують ставитися до цих ентузіастам з глибокою повагою: один склеює з сірників макет храму Василя Блаженного, інший готовий оббігати півміста в пошуках рідкісної поштової марки або листівки. Справжні ентузіасти віддають улюбленій справі все своє дозвілля, і деколи викроюють час і за рахунок сну. Так що і одного захоплення цілком вистачає з надлишком.

Детальніше...