Новини

Всеукраїнські змагання з радіозв’язку на коротких хвилях та швидкісної радіотелеграфії

З 06 до 10 серпня 2017 року у місті Херсоні відбулися Всеукраїнські відкриті змагання учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях та зі швидкісної радіотелеграфії, а також Всеукраїнські очно-заочні змагання учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях "Зірки ефіру України". Змагання проводилися Українським державним центром позашкільної освіти спільно з Комунальним закладом "Центр науково-технічної творчості учнівської молоді" Херсонської обласної ради на базі учбово-оздоровчого центру "Експрес" Ліги радіоаматорів Херсонської області.

У заході приймали участь 16 команд позашкільних навчальних закладів України та інших закладів, установ, організацій, всього – 36 учасників. До складу команди входили 3 особи: 2 учасника та керівник команди та 5 учасників – в особистому заліку.

У програму Всеукраїнських змагань входили наступні номінації:

1) очні змагання – радіозв'язок на коротких хвилях малопотужними радіостанціями "Карат", "Лавина", "SW mini" на діапазоні частот 1,9 МГц – телефонний тур (SSB), телефонний тур англійською мовою (SSB), телеграфний тур (CW), швидкісна радіотелеграфія, робота у комп'ютерній програмі "Morse Runner", яка імітує роботу в змаганні у телеграфному режимі;

2) очно-заочні змагання учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях "Зірки ефіру України" – телефоном (SSB), з використанням трансиверів (прийомо-передавачів) потужністю до 100 Вт на діапазон 7 МГц для радіозв'язку з кореспондентами України.

Полтавську область на заході представляла збірна команда у складі 3 чоловік: Алексєєва Анастасія (в особистому заліку) – вихованка гуртка "Юні оператори аматорської служби радіозв'язку" (керівник гуртка: Зерницький Михайло Борисович) Новосанжарської районної станції юних техніків та Остроушко Андріан і Кізілов Дмитро (в командному заліку) – вихованці гуртка "Юні оператори аматорської служби радіозв'язку" (керівник гуртка: Денисюк Дмитро Валерійович) Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради.

У Всеукраїнських змаганнях нашими учасниками для очних змагань використовувались переобладнані власноруч радіостанції "Карат-М" на діапазон 1,9 МГц. Також у ці радіостанції був уведений телеграфний режим роботи.

Для очно-заочних змагань наша команда використовувала трансивер Icom 706 MKIIG, налаштованого на потужність 60 Вт і саморобну антену Inverted Vee на діапазон 7 МГц, висота підвісу – приблизно 10 м. Переважна кількість учасників працювала на трансиверах типу SW, які, на відміну, від Icom 706, мають кращі параметри вибірності радіосигналів, не перегріваються і значно легші!

За результатами змагань наші вихованці в особистому заліку посіли наступні призові місця (в групах):

– телефонний тур (SSB) очних змагань:

  • Остроушко Андріан – 1 місце (група юнаки до 14 років включно – Ю14);
  • Алексєєва Анастасія – 3 місце (група дівчата до 16 років включно – Д16);

– телефонний тур (SSB) очних змагань англійською мовою:

  • Остроушко Андріан – 1 місце (Ю14);
  • Алексєєва Анастасія – 2 місце (Д16);
  • Кізілов Дмитро – 3 місце (Ю14);

– телеграфний тур (CW) очних змагань:

Кізілов Дмитро – 3 місце (Ю14);

У комплексному заліку з радіозв'язку на коротких хвилях:

  • Остроушко Андріан – 2 місце (Ю14);
  • Алексєєва Анастасія – 3 місце (Д16);
  • Кізілов Дмитро – 3 місце (Ю14);
  • і командне (серед областей) – 3 місце.

Зі швидкісної телеграфії – 5-те місце з 8-ми – серед областей

і 10-те місце з 15-ти серед колективів.

У Всеукраїнських очно-заочних змаганнях учнівської молоді з радіозв’язку на коротких хвилях "Зірки ефіру України" наша команда посіла 10-те місце з 15-ти.

Нажаль, низькі результати були в номінації "Morse Runner".

Окрім змагань діти відпочивали купаючись в озері, спілкувалися і обмінювалися технічним досвідом участі у змаганнях.

Хочеться висловити щиру вдячність колективу радіотехнічного клубу "Супутник" м. Херсон на чолі з керівником Балою Олександром Володимировичем за надану технічну допомогу під час підготовки до Всеукраїнських змагань з радіозв'язку на коротких хвилях, методичні рекомендації щодо тренувань і консультації під час участі наших вихованців у навчально-тренувальних зборах.