Новини
CQ WW WPX 2016
CQ WW WPX 2016
SSB: 26-27 березня 2016 р
CW: 28-29 травня 2016 р
ПОЧАТОК 00:00 UTC суботи
КІНЕЦЬ: 23:59 UTC неділі
МЕТА: Аматорам всього світу встановити зв'язку з максимальною кількістю інших аматорів і префіксів за час тривалості змагань.
ТРИВАЛІСТЬ ЗМАГАНЬ: 48 годин. Для станцій підгрупи "Один оператор" заліковий час - 36 годин з 48 годин змагань, періоди відпочинку повинні становити не менше 60 хвилин, за час яких у звіті не повинні з'являтися записи про проведені зв'язки. Станції з багатьма операторами можуть брати участь всі 48 годин.
ДІАПАЗОНИ: Можуть використовуватися тільки діапазони 1.8, 3.5, 7, 14, 21 і 28 МГц. Наполеглево рекомендується дотримуватися встановлених планів частот.
КОНТРОЛЬНІ НОМЕРА: оцінка сигналу за шкалою RST плюс порядковий номер зв'язку починаючи з 001 для першої зв'язку.
Примітка: учасники підгруп Багато Операторів - Два Передавача (Multi-Two) і багато Операторів (MultiUnlimited) використовують роздільне нумерацію зв'язків на кожному діапазоні.
ПІДРАХУНОК ОЧКІВ:
- Остаточний результат: Остаточним результатом є кількість очок за зв'язки, перемноження на кількість різних спрацьованих префіксів.
- Очки за зв'язки: З кожною станцією можна спрацювати по одному разу на кожному з діапазонів для заліку відповідної кількості очок:
- За зв'язки між станціями на різних континентах нараховуються 3 (три) очки на 28, 21 і 14 МГц і 6 (шість) очок на 7, 3.5 і 1.8 МГц.
- За зв'язку між станціями на тому ж континенті, але в різних країнах, нараховуються 1 (одне) очко на 28, 21 і 14 MHz і 2 (два) очка на 7, 3.5 і 1.8 МГц. Виняток: тільки для Північноамериканських станцій - за зв'язки між станціями всередині кордонів Північної Америки (обидві станції повинні знаходитися в Північній Америці) нараховуються 2 (два) очка на 28, 21 і 14 МГц і 4 (чотири) очка на 7, 3.5 і 1.8 МГц .
- За зв'язку між станціями в тій же країні нараховується 1 очко незалежно від діапазону.Множник за префіксом: Множник за префікси - це кількість спрацьованих діючих префіксів. Кожен ПРЕФІКС зараховується тільки один раз незалежно від діапазону або кількості зв'язків, проведених з тим же самим префіксом.
1. ПРЕФІКС - це комбінація букв і цифр, що утворює першу частину аматорського позивного. Приклади: N8, W8, WD8, HG1, HG19, KC2, OE2, OE25, LY1000 і т.д. Будь-яка різниця в цифрах, буквах або порядку їх розташування утворює окремий префікс. Станція, що працює з території DXCC, котра є територією, на яку вказує її позивний, повинна через дробову риску вказувати портативний ідентифікатор місцезнаходження. Портативний індикатор місцезнаходження повинен бути офіційно визнаним префіксом території / району активності. У разі роботи з тимчасового місцезнаходження портативний ідентифікатор місцезнаходження стає префіксом. Наприклад, N8BJQ, що працює з острова Уейк, передавав би N8BJQ / KH9 або N8BJQ / NH9. KH6XXX, працюючи зі штату Огайо, повинен передавати офіційний префікс 8-го району США (/ W8, / AD8 і т.д.). Портативним індикаторами місцезнаходження, що не містить цифри, буде присвоєна цифра 0 (нуль) після другої літери для того, щоб утворився префікс. Приклад: PA / N8BJQ стане PA0. Всім позивним, що не містить цифр, буде присвоєна цифра 0 (нуль) після перших двох букв для того, щоб утворився префікс. Приклад: XEFTJW буде зарахований як XE0. Ідентифікатори роботи з морських судів, з автомобілів, / A, / E, / J, / P або визначники інших класів ліцензій як префікси не зараховуються.
2. Станції, що працюють в зв'язку з проведенням тих чи інших заходів, які відзначають ювілеї або річниці, а також інші станції, які мають унікальні префікси, наполеглево запрошуються до участі. Префікси повинні бути виділені відповідними ліцензують організаціями країн активності.
КАТЕГОРІЇ УЧАСНИКІВ:
1. Категорії з одним оператором (Single Operator): Всі дії по проведенню зв'язків і їх записи в звіт виконуються однією людиною (оператором). Обмеження за кількістю переходів з діапазону на діапазон відсутні. У будь-який момент часу дозволяється тільки один сигнал, що випромінюється в ефір.
1. Один оператор (Single Operator): Використання будь-якого роду мереж оповіщення забороняється
a. Висока потужність (High Power) Всі діапазони (All Bands) або Один діапазон (Single Band): Загальна потужність не повинна перевищувати 1500 Ватт.
b. Мала потужність (Low Power) всі діапазони (All Bands) або один діапазон (Single Band): Загальна потужність не повинна перевищувати 100 Ватт.
с. QRP всі діапазони (All Bands) або один діапазон (Single Band): Загальна потужність не повинна перевищувати 5 Ватт.
2. Один оператор з допомогою (Single Operator Assisted): учасники даної категорії можуть використовувати допомогу в пошуку можливих QSO.
a. Висока потужність всі діапазони з допомогою (High Power All Bands Assisted) або Один діапазон з допомогою (Single Band Assisted): Загальна потужність не повинна перевищувати 1500 Ватт.
b. Мала потужність всі діапазони з допомогою (Low Power All Bands Assisted) або Один діапазон з допомогою (Low Power Single Band Assisted). Загальна потужність не повинна перевищувати 100 Ватт.
c. QRP з допомогою (Assisted) Всі діапазони (All Bands) або Один діапазон (Single Band)): Загальна потужність не повинна перевищувати 5 Ватт.
3. Один Оператор - Накладені Категорії (Single Operator Overlay Categories): Учасники підгрупи "Один Оператор" можуть також представити свій звіт для заліку по одній з таких баль категорій шляхом додавання в заголовок файлу-звіту в форматі "Кабрілло" додаткового рядка під назвою CATEGORY- OVERLAY. У результатах змагань всі "накладені" категорії формують групи великої потужності і малої потужності: 1. Трайбендер / Один Елемент (Tribander / Single Element), (TBWIRES): Під час змагань учасник повинен використовувати тільки 1 (одну) Трьохдіапазонний антену (трайбендер) будь-якого типу, оснащену єдиною лінією живлення від передавача до антени, для діапазонів 10, 15 і 20 м, а також одноелементні антени для діапазонів 40, 80 і 160 м. 2. Новачок (ROOKIE): Щоб брати участь в цій підгрупі, оператор повинен бути ліцензованим радіоаматором 3 (три) роки або менше за станом на дату змагань. Дату першої ліцензії необхідно вказати в полі SOAPBOX звіту. Оператор, який отримав плакетку на підставі раніше опублікованих результатів будь-якого CQ-контеста, не може заявлятися в підгрупі Rookie.
4. Категорії з багатьма операторами (тільки Все Діапазони (All Band)): Більше, ніж одну людина, що вносили свій вклад в остаточний результат протягом офіційного часу змагань. Оберіть категорію залежно від кількості переданих сигналів.
1. Один передавач (MULTI-ONE): Дозволено передавати тільки один сигнал в будь-який момент часу. Максимум 10 (десять) переходів з діапазону на діапазон дозволяється на протязі астрономічної години (з 00 до 59 хвилин). Наприклад, перехід з 20 м на 40 м і потім повернення на 20 м зараховуються за два переходи з діапазону на діапазон. Використовуйте єдину послідовну нумерацію проведених зв'язків у всьому звіті.
a. Висока потужність (High Power): Загальна вихідна потужність кожного переданого сигналу не повинна перевищувати 1500 Ватт.
b. Низька потужність (Low Power): Загальна вихідна потужність кожного переданого сигналу не повинна перевищувати 100 Ватт.
2. Два передавача (MULTI-TWO) Не більше двох сигналів дозволено передавати в будь-який момент часу на двох різних діапазонах. Обидва передавача можуть працювати з будь-якою станцією. З однієї і тієї ж станцією можна спрацювати тільки один раз на кожному діапазоні незалежно від того, який передавач використовується для цього. Звіт повинен вказувати, який передавач провів кожне QSO (колонка 81 шаблону CABRILLO QSO для CQ-контестов). Кожен передавач може зробити максимум 8 (вісім) переходів з діапазону на діапазон протягом будь-якого астрономічної години (з 00 до 59 хвилин). Використовуйте наскрізну нумерацію зв'язків на кожному діапазоні окремо. Загальна вихідна потужність кожного переданого сигналу не повинна перевищувати 1500 Ватт.
3. Багато передавачів (MULTI-UNLIMITED): Максимум шість переданих сигналів, по одному на кожен діапазон, в будь-який момент часу. Шість діапазонів можуть бути активізовані одночасно. Використовуйте наскрізну нумерацію зв'язків на кожен діапазон окремо. Загальна вихідна потужність кожного переданого сигналу не повинна перевищувати 1500 Ватт.
4. Checklog (Звіт для перевірки): Звіт, направлений тільки для надання даних для перевірки інших поданих звітів. Остаточний результат не буде опублікований в підсумках змагань, а вміст звіту не буде опубліковано.
ЗМАГАННЯ КЛУБІВ:
Плакетка буде видаватися щорічно клубу, що показав найвищий сумарний результат, складений зі звітів, представлених його членами. Для того, щоб опинитися в підсумкових результатах, від кожного клубу має бути представлено не менше чотирьох звітів.
- Клубом повинна бути місцева група, але не національна організація (наприклад, ARRL або DARC).
- Клуби США: Участь обмежена членами клубу, які постійно проживають або працюють в колі радіусом 250 миль від центру розташування клубу (за винятком експедицій, організованих спеціально для даного контеста, і проведених членами клубу, які постійно проживають всередині кола розташування клубу).
- DX-клуби: Участь обмежена членами клубу, які постійно проживають або працюють АБО на території DXCC, на якій розташовується клуб, АБО всередині кола радіусом 400 км від центру розташування клубу (за винятком експедицій, організованих спеціально для даного контеста, і проведених членами клубу , які постійно проживають всередині місця розташування клубу).
- Результат учасника підгрупи "Один оператор" може зараховуватися тільки за один клуб. Результат в заліку "Багато операторів" може бути розподілений між декількома клубами відповідно до відсотка кількості членів клубу в даній активності. Звіти для перевірки не йдуть в залік змагання клубів. Звіт учасника повинен вказувати повне, без скорочень, назва клубу (і розташування клубу для учасників заліку з багатьма операторами). Внесок в залік клубу від результату DX-експедицій відповідає відсотку кількості учасників клубу в DX-експедиції.
ТЕРМІНИ ТА ВИЗНАЧЕННЯ:
- Місце розташування станції: Зона, в якій знаходяться всі передавачі, приймачі та антени. Усі передавачі та приймачі повинні знаходитися всередині єдиного кола діаметром 500 м. Антени повинні бути фізично з'єднані за допомогою ліній передачі радіочастотного сигналу з передавачами і приймачами.
- Допомога в пошуку можливих QSO: Використання будь-якої технології або іншого джерела, який надає оператору ідентифікацію сигналу по позивному або множнику. Це включає, але не обмежується використанням декодера телеграфного сигналу, DX-кластеру, Інтернет-сайтів, що показують DX-споти (наприклад, DX Summit), місцевої або віддаленої технології декодування позивного і частоти (наприклад, CW-скіммер або мережу віддалених скімерів «Reverse Beacon Network ») або ж тим чи іншим чином залучення інших осіб в роботу оператора.
ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ДЛЯ ВСІХ УЧАСНИКІВ
- Учасники повинні працювати в межах обраної категорії, здійснюючи при цьому тільки властиві даної категорії дії, що можуть вплинути на остаточний результат.
- Для кожного окремого участі в змаганнях повинен використовуватися окремий позивний. Будь-які дії, які можуть вплинути на остаточний результат учасника, можуть відбуватися тільки під його позивним
- Не перевищуйте межа загальної вихідної потужності, встановлений для обраної підгрупи, на будь-якому діапазоні. Загальна вихідна потужність на будь-якому діапазоні в будь-який момент часу вимірюється на виході використовуваного підсилювача (підсилювачів).
- Селф-споттінг (розміщення інформації про себе самого в мережах оповіщення) або прохання до інших станцій помістити інформацію про Вас в мережах оповіщення не дозволяються.
- Вся робота повинна проводитися з одного місця розташування станції. Застосування віддаленої станції дозволяється, якщо всі передавачі, приймачі та антени фізично знаходяться в одному місці розташування станції. Дистанційна станція зобов'язана дотримуватися всі обмеження, встановлені для ліцензії станції, ліцензії оператора і категорії. Використовуваний позивний сигнал повинен бути виданий або узгоджений з адміністрацією зв'язку місця розташування станції.
- Дистанційні приймачі, розташовані поза місцем розташування станції, не дозволяються.
- Тільки один сигнал на діапазоні дозволяється в будь-який момент часу. У разі присутності на одному діапазоні двох або більше передавачів НЕОБХІДНО використовувати апаратний засіб, яке не дозволяє випромінювати більше одного сигналу одночасно. Поперемінна передача CQ (запрошень до проведення зв'язків) на двох або більше частотах на одному діапазоні забороняється.
- Всі запрошення до проведення зв'язків, відповіді на виклики, а також прийом позовних і контрольних номерів повинні бути зроблені під час проведення змагань із застосуванням видів модуляції і частот даних змагань.
- Після закінчення змагань коригування позивних з використанням будь-яких баз даних, аудіозаписів, електронної пошти або будь-яких інших способів підтвердження QSO забороняється.
- Внесені в апаратний журнал позивні повинні бути тими, якими обмінялися в ефірі під час проведення QSO
ІНСТРУКЦІЇ ЩОДО СКЛАДАННЯ ЗВІТІВ:
Надання звітів в електронній формі - обов'язкова вимога для всіх учасників, які використовують комп'ютер для запису зв'язків в змаганнях або для підготовки звіту за змагання.
- Звіт ОБОВ'ЯЗКОВО повинен містити наступні дані про кожну зв'язку: точний час UTC, частоту (або діапазон), позивний, переданий контрольний номер і прийнятий контрольний номер. Звіт, який не містить всієї необхідної інформації, може бути перекваліфікований в звіт для перевірки. Зв'язки повинні бути внесені в апаратний журнал негайно після їх проведення. Станції, які претендують на призові місця в світі, на континенті і в США, повинні вказати в звіті точну частоту проведення кожної зв'язку.
- Учасники, що виступають в однодіапазонні заліку, повинні включати до звіту всі зв'язки, проведені в змаганнях, навіть якщо вони проведені на іншому діапазоні. Тільки зв'язку, проведені на діапазоні, зазначеному як заліковий в шапці звіту або в узагальнюючому аркуші, будуть використовуватися для розрахунку остаточного результату. Звіти, що містять зв'язку, проведені тільки на одному діапазоні, будуть класифіковані як надані в однодіапазонні заліку.
- Формат КАБРІЛЛО є стандартом для надання звітів. Для отримання детальної інформації про заповнення шапки звіту в форматі КАБРІЛЛО см. Www.cqwpx.com/cabrillo.htm. Невірне заповнення шапки звіту може привести до розміщення Вашого результату в невірній категорії або до переведення його в звіт для перевірки. Примітка: станції з США зобов'язані в заголовку КАБРІЛЛО вказати місцезнаходження робочої позиції (наприклад, LOCATION: OH).
- Відправка по електронній пошті або завантаження на інтернет-сайт - очікувані методи надання звіту. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .">SSB-звіти у форматі КАБРІЛЛО повинні бути відіслані на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .">CW-звіти у форматі КАБРІЛЛО повинні бути відіслані на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Вкажіть тільки Ваш позивний в графі "Тема повідомлення" Вашого повідомлення по електронній пошті. Інтернет-завантаження файлу звітів можлива на www.cqwpx.com/logcheck/. Отримання всіх звітів буде підтверджено по електронній пошті. Список всіх отриманих звітів доступний на www.cqwpx.com/.
- Інструкції з надання електронних звітів не в форматі КАБРІЛЛО: Якщо у Вас немає можливості надати звіт в форматі КАБРІЛЛО, прохання зв'язатися з Директором змагань для отримання допомоги в наданні звіту в іншому форматі.
- Інструкції для паперових звітів: Всі паперові звіти повинні бути надіслані поштою на адресу: CQ WPX Contest, P.O. Box 481, New Carlisle, OH 45344, USA. Кожен паперовий звіт повинен супроводжуватися узагальнюючим аркушем, що містить всю інформацію про заявляється результаті, категорію участі, а також ім'я учасника і його поштова адреса, зазначені ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ.
XII.КІНЦЕВИЙ ТЕРМІНПОДАННЯ ЗВІТІВ:
- Всі звіти повинні бути відправлені ПРОТЯГОМ 5 (П'ЯТИ) ДНІВ після закінчення змагань: SSB-звіти - не пізніше 2359 UTC + 1 квітня 2016 року, а CW-звіти - не пізніше 2359 UTC 3 червня 2016 г. Надання звіту після крайнього терміну надання звітів призведе до визнання даного звіту як надійшов із запізненням.Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .">
- Відстрочка може бути запитана шляхом звернення по електронній пошті до Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Запит повинен виражати поважну причину і повинен надійти до кінцевого терміну подання звітів. Відстрочка вважається наданою тільки шляхом отримання відповідного підтвердження від Директора змагань.
- Звіти, надані або які мають поштові позначки про відправку після крайнього терміну подання звітів, можуть бути внесені в підсумкову таблицю результатів, але не підлягають нагородженню.
Дискваліфікація:
- Результат учасника буде вказано в кінці публікується таблиці результатів і не підлягатиме нагородження.
- Повідомлення про акції Комітету буде вислано по електронній пошті на адресу, використаний для висилки звіту. Заявник має п'ять днів, щоб направити протест на рішення Директору контеста. По закінченні цього часу рішення стає остаточним.