Новини

Обмін досвідом керівників радіоспортивного напрямку

9 грудня 2015 року на базі радіоклубу "Супутник" Херсонського Центру позашкільної роботи Херсонської міської ради проходив обмін досвідом роботи керівників гуртків аматорської служби радіозв'язку, з питань організації роботи в очно-заочних змаганнях з радіозв'язку на коротких хвилях. Для участі у заході в м. Херсон було направлено представника, що координує роботу з радіоспортивного напрямку позашкільної освіти у Полтавській області – Денисюка Дмитра Валерійовича, методиста інформаційних технологій, керівника гуртка "Радіооператори короткохвильовики" Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. У рамках заходу було відвідано Херсонський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Херсонський Центр позашкільної роботи та радіоклуб "Супутник" Херсонського Центру позашкільної роботи, на базі якого знаходиться колективна радіостанція UR6GWZ.

Під час зустрічі з керівниками закладів розглянуто питання подальшого розвитку радіоспортивного напрямку, вдосконалення методів роботи з вихованцями, їх патріотичного виховання, а також технологій створення в дитячому колективі атмосфери технічної, радіоконструкторської творчості. Цікавими були зустрічі з керівниками гуртків авіа-, судо- і ракетомоделювання, перегляд виробів вихованців цих гуртків у навчальних лабораторіях та виставковій залі.

Дуже цікаву інформацію про роботу радіоклубу "Супутник" Херсонського Центру позашкільної роботи та організацію обласних і Всеукраїнських змагань надав Бала Олександр Володимирович – координатор радіоспортивного напрямку в Херсонській області і організатор та голова журі Всеукраїнських змагань. Завдяки його наполегливій праці у цьому напрямку було розроблено і реалізовано більше 2-х десятків змагань обласного і Всеукраїнського рівнів. Корисну інформацію було отримано відвідавши клас радіотелеграфіїї, де вихованці під керівництвом викладача вивчали телеграфну азбуку на механічних тренажерах – телеграфних ключах і у програмі з вивчення телеграфу – за комп'ютером. В радіоклубі "Супутник" знаходиться справжня лабораторія приймально-передавальних пристроїв, що складається із сучасного обладнання для передачі і прийому сигналів – трансиверів, короткохвильових та ультракороткохвильових антен. В лабораторії учні навчаються ремонтувати, самостійно складати та налагоджувати приймачі і передавачі для радіоаматорського ефіру. В кінці зустрічі керівником радіоклубу "Супутник" була надана методична та довідкова література в електронному вигляді, означено шляхи подальшої співпраці та координації роботи у радіотехнічному та методичному напрямках.