Новини

Всесвітній день радіоаматорів - World Amateur Radio Day

amateurbg1

18 квітня велика спільнота ентузіастів-радіоаматорів у всьому світі відзначає свіє «професійне» свято - Всесвітній день радіоаматора (World Amateur Radio Day). Товариства, секції, гуртки радіоаматорів також беруть участь в заходах Всесвітнього дня радіоаматора, розповідаючи про роботу однодумців і популяризуючи це інтелектуальне хобі.

18 квітня 1925 року в Парижі був заснований Міжнародний союз радіоаматорів (International Amateur Radio Union, IARU), завдяки цій події у радіоаматорів і з'явився привід щорічно відзначати успіхи і досягнення.Вважається, що більшість радіо-технологій були спочатку досліджені радіоаматорами.

den radiolubitelya

Вважається, що більшість радіо-технологій були спочатку досліджені радіоаматорами. Щороку Всесвітній день радіоаматора проводиться під певним девізом. Так, наприклад, в 2007 році девізом стало гасло «Розширення світу радіозв'язків», девізом 2010 року було обрано слова «Поєднання досвіду комунікації з сучасними цифровими технологіями», а в 2013 році свято було присвячено сторіччю з дня першого використання для прийому радіопередач в надзвичайній ситуації.

За оцінками деяких фахівців, 21 століття стане воістину століттям радіоаматорів, а число людей у цьому хобі грунтовно «переступить» сьогоднішній тримільйонний рубіж. Вважається також, що більшість радіо-технологій, якими ми, не замислюючись, користуємося в повсякденному житті, були спочатку досліджені радіоаматорами. В першу чергу це відноситься до стільникових телефонів.  В останні роки неймовірно швидко розвиваються цифрові комунікації.

Після закінчення Другої світової війни і до першої половини 1980-х років радіотелетайп, відомий також як RTTY, був єдиним цифровим режимом HF, доступним аматорам. За оцінками деяких фахівців, 21 століття стане воістину століттям радіоаматорів. У другій половині 1980-х років, поряд з впровадженням і зростаючою популярністю персональних комп'ютерів, дебютував перший любительський цифровий режим комунікації - AMTOR.

За допомогою AMTOR з'явилася можливість безпомилково передавати тексти. Варто окремо згадати і про те, що багато видатних радіоінженерів і фахівців-електротехніків починали свій професійний шлях в спільнотах радіоаматорів. Винаходи та технології, які отримали «путівку в життя» з рук радіоаматорів, після навіть багатьох років не втратили свою актуальність - нашими надійними помічниками є радіо- та телевізійні приймачі і передавачі, включаючи двосторонні способи радіозв'язку, адаптивні антени і інші необхідні технології.