Новини

"Польовий день" на УКХ

Регламент

Українських змагань з радіозв'язку на УКХ

"Польовий День"

Під час проведення

Міжнародних змагань з радіозв'язку на УКХ


1. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ


1.1. До участі в змаганнях запрошуються всі радіоаматори 1 району IARU і всього світу, які мають дозвіл на використання аматорських діапазонів від 144 МГц до 250 ГГц.

1.2. Всі аматорські радіостанції (АРС) можуть використовувати тільки один позивний сигнал протягом змагань .


1.3. Всі змагаються повинні суворо дотримуватися принципів HAM SPIRIT, духу змагань.


1.4. Українські та іноземні учасники, що завантажили свої звіти на Український Контест-сервер або направили звіти Контест- менеджеру УКВ Комітету ЛРУ, вважаються заявленими в цих змаганнях.


1.5. Категорії учасників:


Single - АРС з одним оператором без права допомоги під час змагань.
Multi - всі інші АРС.



2. РОЗМІЩЕННЯ УЧАСНИКІВ ТА ОБЛАДНАННЯ


2.1 Для всіх АРС можна використовувати тільки один передавач на кожному з діапазонів, в кожен момент часу.


2.2. АРС не може переміщатися під час змагань.


2.3.Все обладнання АРС (передавачі, приймачі, антени і т.д.) повинно розташовуватися в межах єдиного кола діаметром не більше 500 м.


2.4. Оператор може перебувати поза межами станції і дистанційно керувати нею, як віддаленим робочим місцем, при цьому кількість віддалених робочих місць повинно бути не більше одного і бути єдиним робочим місцем.


2.5. Допускається наявність не більше одного сигналу в будь-який момент часу для станцій Single і не більше одного сигналу в кожен момент часу на кожному використовуваному діапазоні для станцій Multi.



3. ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ


3.1 Змагання розпочинаються в 14:00:00 UTC першої суботи липня і тривають до 13:59:59 UTC наступного за нею неділі, (в 2016 році 2-3 липня).



4. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ


4.1. Очки в змаганнях нараховуються, за проведені по одній за радіозв'язки з кожним із учасників на кожному діапазоні незалежно від виду випромінювання.


4.2. За радіозв'язку проведені через активні ретранслятори очки не нараховуються.


4.3. У змаганнях можуть бути використані наступні типи випромінювань:
A1A - телеграф (CW), J3E або F3E (G3E)-телефон (SSB, FM,)


4.4. Контрольні номери:

- контрольні номери складаються з RS, або RST і порядкового номера зв'язку починаючи c 001.


4.5. Нумерація зв'язків для кожного діапазону роздільна.


4.6.Передача контрольного номера повинна завершуватися передачею повного, 6-тизначного умовного позначення місця розташування радіостанції (QTH-loc).
Наприклад: 599006 KN66GO або 59008 KO50FJ.


4.7. Нарахування очок:

очки за зв'язки нараховуються з розрахунку 1 очко за 1 км. відстані до кореспондента, при цьому кількість очок дорівнюватиме цілій частині відстані, яке обчислюється між центрами малих квадратів QTH-loc станцій плюс 1 км. Обчислення відстаней здійснюється за допомогою сферичного рівняння геометрії (Noordwijkerhout. 1987).


4.8. У багатодіапазонними заліку для діапазонів 435 МГц і вище,
застосовуються діапазонні множники (див. Пункти 4.9 цього Регламенту).


4.9.На діапазонах 435МГц і вище (Мікрохвильові діапазони) вводяться множники
по кожному діапазону:

435МГц х 2
5,6 ГГц x 10
10 ГГц х 20
24 ГГц х 50
47 ГГц х 50
75/80 ГГц х 100
120 ГГц х 100
145 ГГц х 100
245 ГГц х 100

5. ЗВІТИ


5.1. Звіти повинні бути надані в електронному вигляді в стандарті REG1TEST (EDI). і самостійно завантажені на сервер www.opencontest.org   не пізніше другого понеділка після закінчення змагань.


5.2. Представленіе звіту означає, що учасниця приймає Правила і Регламент цих змагань.

 

5.3. Що стосується труднощів із завантаженням звітів - звертатися на адресу:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


5.4. У паперовому вигляді звіти не приймаються.


6. ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ І СУДДІВСТВО


6.1. При виявленні будь-якої помилки в прийнятій інформації зв'язок не зараховується для приймаючої і передаваючої станцій.


6.2. Розбіжність у часі допускається не більше 10-ти хвилин і до звіту записується час закінчення зв'язку.


6.3. У залік приймаються зв'язки підтверджені звітами, завантажених на Український сервер або надісланими УКХ - менеджеру.

 

6.4. Звіти, отримані з колекторів обміну та колекторів радіоаматорських організацій, членів 1-го району IARU, і взаємного обміну звітами між суддівськими колегіями під час електронної обробки, використовуються тільки для контролю і заліку очок всім учасникам, що надіслали свої звіти.


6.5. Учасник, що не дотримується Частотного розподілу 1-го району IARU або порушив хоча б один пункт Правил або Регламенту змагань - дискваліфікується.


6.6. УКХ Комітет, або Контест-комітет кожної з країн-учасниць, несуть відповідальність за контроль дотримання всіх пунктів Правил, Регламенту і Частотного розподілу прийнятого в першому районі IARU, вони можуть призначати додаткові станції контролю, які не беруть участі в змаганнях.


6.7. УКХ Комітет ЛРУ виносить рішення про дискваліфікацію на підставі даних станцій контролю.


6.8. Переможці в категоріях Single і Multi, визначаються окремо серед учасників, що працювали з території України і учасників інших країн і територій, що надіслали свої звіти для заліку по кожному з діапазонів.


6.9. У багатодіапазонними заліку в категоріях Single і Multi, переможці визначаються окремо серед учасників, які працювали з території України на діапазонах 145, 435 МГц і вище, і учасників з інших країн та територій, що надіслали свої звіти за роботу на більш ніж на 2-х діапазонах.

6.10. За результат в багатодіапазонними заліку приймається сума очок, набраних учасником на всіх відпрацьованих діапазонах з урахуванням діапазонних множників.


Примітка:

першість серед усіх підгруп змагаються визначається за умови наявності не менше чотирьох учасників залишилися в підгрупі з очками після перевірки.


6.11. Заявлені результати публікуються не пізніше третьої середи після закінчення змагань.


Попередні результати публікуються відразу по завершенню обміну звітами з суддівськими колегіями тих країн, з кореспондентами з яких проведені зв'язку українськими учасниками, але не пізніше 9-го понеділка після закінчення змагань.

6.12. Фінальні результати повинні бути опубліковані на http://www.opencontest.org/  або на сайті УКВ Комітету ЛРУ не пізніше 14-го понеділка після закінчення змагань.


7. НАГОРОДЖЕННЯ УЧАСНИКІВ


7.1. Переможці в багатодіапазонними заліку по категоріям Single і Multi нагороджуються пам'ятними плакетками.


7.2.Призери по кожній категорії в однодіапазонному і багатодіапазонних заліках нагороджуються дипломами.

Примітка:

нагородження проводиться окремо серед учасників, які працювали з території України і серед іноземних учасників.


7.3. Запровадження окремих нагород та нагородження призами від спонсорів - вітається