Новини

Обласні відкриті очні змагання учнівської молоді

Обласні відкриті очні змагання учнівської молоді
Полтавської області з радіозв'язку на коротких хвилях

1. Загальні положення

1.1. Місце та час проведення обласних відкритих очних змагань учнівської молоді з радіозв'язку на коротких хвилях (далі – Змагання) визначаються календарним планом роботи Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради і повідомляються окремо в листі-виклику.

1.2. Організація Змагань покладається на Полтавський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради (далі – Центр);

1.3. Безпосереднє проведення змагань здійснює суддівська колегія, з числа керівників команд, яка визначає переможців.

 1.4. Змагання проводяться з метою:

 • популяризації радіозв’язку на коротких хвилях серед учнівської молоді;
 • підвищення рівня національно-патріотичного виховання дітей та молоді;
 • активізації роботи колективних та індивідуальних аматорських радіостанцій;
 • підвищення технічної та операторської майстерності радіоспортсменів;
 • стимулювання творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку учнівської молоді та задоволення її потреб в творчій самореалізації;
 • пропаганди та популяризації технічних видів спорту серед учнівської та студентської молоді України;
 • підготовки до Всеукраїнських змагань;
 • сприяння створенню розвитку та збереженню мережі гуртків колективних радіостанцій в школах та позашкільних закладах;
 • обміну досвідом роботи.

2. Необхідна документація:

 • заявка на участь у Змаганнях (додаток 1);
 • свідоцтво про народження або паспорт (для встановлення віку учасника, документ відразу повертається);
 • залікова кваліфікаційна книжка спортсмена (за наявності);
 • медична довідка (для встановлення стану здоров’я учасника).

Попередні заявки на участь у Змаганні подаються до Центру: 36014, м. Полтава, вул. Покровська, 38, тел. (05322) 2-06-91, або електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

3. Учасники змагань

До складу команди входить 4 спортсмена:

молодша вікова група – 8–14 років (хлопці та дівчата);

старша вікова група – 15–18 років (хлопці та дівчата);

тренер-керівник, який очолює команду і несе відповідальність за безпеку життєдіяльності її членів на термін відрядження.

Можлива участь Змаганнях неповних команд, при цьому учасники змагатимуться в особистому заліку.

4. Умови проведення змагань

4.1. У програму змагань входять вправи (тури):

радіозв`язок у діапазоні 1,9 МГц (SSB-тест) телефоном – 1 година;

радіозв`язок у діапазоні 1,9 МГц (SSB-тест) телефоном (англійською мовою) – 1 година;

телеграфний радіозв`язок (CW-тест) – 40 хв та прийом радіограм у програмі "Morsze Runner" – 20 хв.

4.2 Радіозв`язок на коротких хвилях проводиться на переносних радіостанціях з автономним живленням не більше 17 вольт, споживана сила струму не більше 1 ампера. Антена – вертикальний штир висотою не більше 1 метра. Дозволяється використовувати ємнісне навантаження у вигляді "зірки" або "диска" не більше 50 сантиметрів у діаметрі. Довжина провідників живлення та противаги не більше 1,5 метра. Для зв'язку у змаганнях використовується смуга частот 1,870 – 1,930 МГц.

За наявності 2-х діапазонної апаратури, що містить діапазони 1,9 МГц та 3,6 МГц, за погодженням з керівниками команд, можлива робота в Змаганнях також і в діапазоні частот: 3,620 – 3,680 МГц. При цьому кількість переходів між діапазонами 1,9 МГц та 3,6 МГц – не більше 3-х. Повторні QSO дозволяються на різних діапазонах в одному міні-турі. Час між даними QSO не менше 5 хвилин.

4.3. Тури діляться на міні-тури по 15 хвилин кожний. В залежності від кількості учасників та їх кваліфікації суддівська колегія може змінити час тривалості міні-турів.

Кількість зв'язків в першу та останню хвилини телефонного та телеграфного турів не більше двох.

4.4. Команди розміщуються по колу. Відстань між сусідніми учасниками повинна бути не менше 10 метрів. Місця розташування учасників визначаються жеребкуванням.

4.5. До початку Змагань синхронізуються годинники суддівської колегії та учасників і оголошується час початку Змагань і тривалість міні-турів. На розгортання радіостанції (встановлення радіостанції, підключення до неї телефонної гарнітури, ключа, антени, противаги, електроживлення та перевірка дієздатності) учасникам дається не більше 20 хв.

4.6. Не пізніше ніж за 5 хв. до старту учасники за допомогою жеребкування отримують картки з позивними. Забороняється робити будь-які записи, переклади, підкреслення на картках. З моменту одержання картки з позивними забороняються переговори між учасниками і вихід в ефір.

4.7.  При встановленні радіозв'язків учасники обмінюються шестизначними контрольними номерами. Контрольний номер включає в себе порядковий номер радіозв'язку, прийнятий від попереднього кореспондента і свого порядкового номера радіозв'язку.

Наприклад:

№ зв'язку

з/п

Час зв'язку Діапазон Позивний кореспондента

Переданий

Прийнятий

1 1100 19 U7U 000001 000001
2 1104 19 U5A 001002 004005
3 1106 19 U6S 005003 003004
... ... ... ... ... 010012
14 1157 19 U5A 012014 017021
15 1159 19 U4F 021015 018019

Нумерація проведених радіозв'язків здійснюється самим учасником у зростаючому порядку і є єдиною для всієї вправи (туру) незалежно від кількості міні-турів. У кожному міні-турі на одному діапазоні дозволяється встановлювати тільки один радіозв'язок з кореспондентом, повторні радіозв’язки не зараховуються.

Після закінчення роботи спортсмени не відходять від радіостанцій, заповнюють бланки звіту про Змагання. Звіт виконується латинськими літерами. На його перепис надається одна година. Виправлення можуть здійснюватися тільки шляхом виноски її в кінці основного тексту з вказівкою номера зв'язку.

Звіт учасник здає суддівській колегії. Перевірку звітів здійснюють учасники Змагань з використанням методу зустрічної перевірки. Перевіряється відповідність часу проведеного радіозв'язку (допустиме відхилення 2 хв.), позивного кореспондента, переданих та прийнятих контрольних номерів.

5. Визначення переможців

5.1. На змаганнях підводиться підсумок в особистому заліку у кожній вправі (турі) і по кожній групі окремо.

молодша вікова група – 8–14 років (хлопці та дівчата);

старша вікова група – 15–18 років (хлопці та дівчата).

5.2. За кожний правильно проведений радіозв'язок учаснику нараховується 1 очко.

5.3. Зв'язок не зараховується обом кореспондентам якщо: у позивному, контрольному номері допущена хоч одна помилка, час проведення зв'язку розходиться більш, як на 2 хвилини.

5.4. При однаковій кількості очок у даній вправі (турі) краще особисте місце присуджується спортсмену, який має кращий відсоток підтверджених радіозв'язків.

5.5. Командна першість визначається за сумою результатів членів команди.

6. Нагородження переможців

6.1. Учасники, які зайняли призові місця в особистому заліку нагороджуються медалями та грамотами відповідних ступенів Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради у кожній вправі (турі) та віковій групі.

6.2. Команди, які зайняли призові місця нагороджуються грамотами Полтавського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Полтавської обласної ради відповідних ступенів у кожній вправі (турі).

Командна першість визначається за мінімальною особистою сумою місць учасників. При необхідності перераховується повна сума балів призерів. За неучасть в будь-якій вправі (турі) учаснику нараховується останнє місце плюс 1.

7. Матеріальне забезпечення

7.1. Витрати на проведення Змагання здійснюються за рахунок Центру.

7.2. Витрати на відрядження команд для участі у Змаганнях, проїзд, проживання та харчування здійснюється за рахунок організації, що відряджає.